Bezkompromisowy backup Twoich prac!

Bezkompromisowy backup Twoich prac!

Czyli co, gdzie i jak, aby stracić jak najmniej, praktycznie za darmo, korzystając z tego co masz!

Prawdopodobnie przeczytaliście już tytuł i wiecie, że chodzi o archiwizację plików. Ostatnimi czasy dosyć dogłębnie analizowałem rynek i chciałem poznać najlepszy sposób na to jak archiwizować swoje pliki – zdjęcia filmy, projekty. Doszedłem do pewnych wniosków, którymi postaram się podzielić dzisiaj z wami!

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania jakim jest wasz komputer i dysk twardy. Jego wielkość jest ograniczona. Oczywiście można go wymienić na większy lub jeśli ma się PC-ta to można dodać kolejny. W zasadzie to ja należę do tej drugiej grupy, która zwyczajnie wchodzi na popularny serwis aukcyjny, szuka dobrej oferty i pyk, za dwa dni jest w komputerze kolejna przestrzeń dyskowa. Czasami zdarza się znaleźć jakiś stary laptop z dobrym dyskiem, który prędzej czy później też wyląduje jako jakiś backup w mojej skrzynce. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne szczególnie dla tych co posiadają laptopa. Ci już pewnie wyłączyli naszą stronę i poszukać innego rozwiązania śmiejąc się do monitora.

Jeśli jednak zostali to zapraszam do lektury. Nie jest to jednak rozwiązanie tylko dla nich. Polecam korzystanie z tego wszystkim

No więc każdy z was ma konto Google. Jest tam taka usługa Google Drive, którą zna prawdopodobnie każdy. Teraz pewnie zastanawiacie się do czego dążę, bo przecież tam jest tylko 15 GB za darmo. No wiec objaśniam 😊. Jest taka możliwość aby wrzucać tam swoje zdjęcia i filmy o znanych rozszerzeniach w tzw „wysokiej rozdzielczości”. Nie jest to idealne rozwiązanie bo jednak trochę się traci na jakości, jednak gdy ma się zdarzyć coś strasznego i macie stracić cały projekt, jaki mieliście na dysku, to lepsze to niż nic. Czasami może być tak, że jakieś pliki nie mogły być przesłane jako „wysoka rozdzielczość” i wtedy zajmują nam miejsce z tych dostępnych 15 GB jednak po zgraniu prawie całego archiwum mojego YouTube, projektów dla „klientów” i wszystkich zdjęć jakie mam zgrane mam zajęte tylko 4 GB. Nadal pozostaje nam 10 GB na przesyłanie danych mailem itp.

Niestety nie ma idealnych rozwiązań a szczególnie za darmo, jednak te, które wam przedstawiłem jest bliskie takiemu. Są ludzie, którzy przechowują tam same zdjęcia z sesji (niestety nie RAW-y a JPG, ale jak już mówiłem, zawsze coś) i nie pożera im to żadnego miejsca!

Polecam wam wszystkim przetestować taki „łorkfloł” i dać znać czy wam to usprawnia pracę, lub może macie znacznie lepsze rozwiązanie!

Published by

Prev Wzór - wpis + zdjęcia pomiędzy tekstem
Next 4 porady dla początkujących - fotografia

Leave a comment

Na naszej stronie dbamy o swoje prace :)